OLIWA Z OLIWEK POPRAWIA MĘSKĄ PŁODNOŚĆ

W naszych artykułach opisywaliśmy wiele różnych badań, przeprowadzanych przez naukowców, które wykazywały coraz to nowe właściwości oliwy z oliwek. Wiemy już, że chroni nasze serce, obniża cholesterol, jest naszym sprzymierzeńcem w walce z rakiem, cukrzycą i wielu innych schorzeniach.

Od pewnego czasu w otaczającym nas środowisku możemy zauważyć, że coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności. Naukowcy przeprowadzili wiele badań, które koncentrowały się nad wpływem diety i poszczególnych jej składników na płodność zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Analizie poddano także oliwę z oliwek.

Naukowcy z Uniwersytetu w Cuyo w Argentynie na podstawie badań przeprowadzonych na zwierzętach donoszą, że oliwa z oliwek nie tylko obniża poziom cholesterolu, który powstaje gdy spożywa się tłuszcze niskiej jakości, lecz także sprawia, że organizm wytwarza większą ilość plemników. Uczeni dowiedli, że zastąpienie niskiej jakości tłuszczów oliwą z oliwek wpływa pozytywnie na męską płodność!

Przez niemal cztery lata uczeni z wydziału Medycyny i Nauk Rolniczych prowadzili badania na grupach królików w celu zbadania męskiej płodności i jej związku z hipercholesterolemią. Badania wykazały, że oliwa z oliwek ma wpływ na obie kwestie. Najpierw naukowcy karmili króliki tłuszczami niskiej jakości, następnie zastąpili je w 50% oliwą z oliwek, co zdecydowanie polepszyło parametry nasienia.

Naukowcy wyjaśniając wyniki badań podkreślają, że wraz ze wzrostem cholesterolu we krwi zwierząt wzrosło także ciśnienie krwi, przez co wytworzyły się niekorzystne warunki dla powstawania plemników i w efekcie zmniejszyła się płodność zwierząt.

„To nie oznacza, że proces ten wyglądałby identycznie w przypadku organizmu ludzkiego, lecz z pewnością można przyjąć, że dieta w której stosuje się oliwę z oliwek ma dużo korzystniejszy wpływ na zdrowie ludzkie, niż taka, w której jej brak”, wyjaśnia Miguel Fornés.

Źródło: Materiały prasowe

 

POWRÓT