OLIWA Z OLIWEK A ODCHUDZANIE

Wiemy doskonale, że oliwa z oliwek posiada niezwykłe właściwości dla naszego zdrowia i chroni nas przed licznymi chorobami. Badania dowiodły, że oliwa przyspiesza metabolizm, ponieważ nie jest absorbowana przez tkanki, a jest trawiona przez wątrobę. To sprawia, że w odróżnieniu od innych tłuszczy poprawia zdolność organizmu do metabolizowania tłuszczu.

Przy odchudzaniu niezwykle ważnym jest oczyszczenie organizmu z toksyn, które czasami sprawiają, że nasze ciało jest nabrzmiałe, a w organizmie zatrzymywane są płyny. Dziś chcemy przedstawić Ci domowy sposób na oczyszczenie organizmu, a także w dłuższej perspektywie, na pozbycie się kilku zbędnych kilogramów.

Odchudzające właściwości oliwy zostały potwierdzone badaniem zespołu prof. Petera Schieberle z Technische Universität München (TUM) oraz naukowcy z University of Vienna, pod kierownictwem prof. Veroniki Somozy.W swych obserwacjach wzięli oni pod uwagę cztery różne tłuszcze: smalec, tłuszcz mleka, olej rzepakowy i oliwę z oliwek. W okresie trzech miesięcy uczestnicy badania zjadali – jako dodatek do normalnej diety – 500 g niskotłuszczowego jogurtu wzbogaconego jednym z czterech tłuszczów. Jak mówi profesor Peter Schieberle, zaobserwowano, że oliwa z oliwek miała największy wpływ na uczucie sytości. W jednym z wywiadów informował: „U osób znajdujących się w grupie spożywającej ten tłuszcz odnotowaliśmy wyższe stężenie we krwi serotoniny – hormonu odpowiedzialnego za uczucie sytości. Także uczestnicy badania twierdzili, że jogurt z oliwą z oliwek jest bardzo sycący. Co ważne, nie odnotowaliśmy wśród nich zwiększenia ilości tkanki tłuszczowej ani masy ciała”

Niektórzy, aby oczyścić organizm oraz usprawnić funkcjonowanie wątroby, przygotowują sobie napój z oliwy oraz cytryny. Aby przygotować płyn, należy wlać trochę wody do blendera, dodać łyżeczkę oliwy z oliwek extra virgin oraz pokrojoną cytrynę. Należy to zmiksować aż do osiągnięcia płynu o jednolitej konsystencji, który należy spożywać 30 minut przed śniadaniem.

 

POWRÓT