OLIWA Z OLIWEK W CODZIENNEJ PIELĘGNACJI SKÓRY I PAZNOKCI

Od jakiegoś czasu kosmetyki naturalne na bazie oliwy z oliwek szturmem zdobywają rynek kosmetyczny ciesząc się przy tym coraz większym zaufaniem ze strony klientów. Dziś nikogo już nie dziwi stosowanie oliwy z oliwek w kosmetyce oraz włączenie jej do grona domowych metod poprawiania naszego wyglądu. Interoleo postanowił przyjrzeć się temu tematowi z bliska i przestawić Wam kilka domowych sposobów dbania o piękność z wykorzystaniem płynnego złota.

Aksamitna cera

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, oliwa z oliwek dzięki zawartym w niej składnikom przeciwutleniającym i odbudowującym komórki, chroni naszą skórę przed starzeniem jednocześnie nawilżając ją i dodając jej elastyczności i blasku.

Jedną z najbardziej rozpowszechnionych maseczek odżywczych jest ta na bazie oliwy z oliwek extra virgin, miodu oraz płatków pszenicy. Aby ją przygotować wystarczy połączyć wszystkie składniki w proporcji 1:1 i nałożyć na skórę twarzy na około 15 min, a następnie starannie zmyć.

Jeśli natomiast Twoja skóra jest przesuszona, idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie maseczki na bazie jogurtu, oliwy z oliwek oraz banana. W tym przypadku, również wystarczy wymieszać wszystkie składniki i nałożyć na skórę twarzy. Po upływie 15 min, należy starannie zmyć maseczkę letnią wodą, tak aby uniknąć zaczerwienienia skóry. Bogata w witaminy A, B, E i K oliwa z oliwek nawilży twoją skórę przywracając jej naturalny poziom wilgoci.

Pielęgnacja ciała

Kluczowym elementem w dbaniu o wygląd naszej skóry jest jej odpowiednia regeneracja mająca na celu pozbycie się martwych komórek naskórka.

W tym przypadku, doskonale sprawdzają się peelingi na bazie oliwy z oliwek oraz cukru bądź soli morskiej. Wystarczy nałożyć je na wybraną część ciała i delikatnie masować, tak aby złuszczyć niepotrzebny naskórek.

Zdrowe paznokcie

Aby nasze paznokcie były zdrowe i nie łamały się trzeba je odpowiednio odżywić. Jak? Mocząc opuszki palców oraz paznokcie w niewielkim naczyniu z lekko podgrzaną oliwą z oliwek przez około 10 min. Ważne jest, aby oliwa nie była zbyt gorąca, gdyż łatwo się nią poparzyć. Zabieg należy powtarzać raz w tygodniu.

Źródło: Materiały prasowe

POWRÓT