Oliwa z oliwek dla pięknej skóry i zdrowych kości.

Dzięki obecności naturalnych antyoksydantów oliwa z oliwek extra virgin jest zalecana jako produkt spożywczy, a także jako kosmetyk, środek farmakologiczny i medyczny. Oliwa ma zbawienny wpływ na układ sercowo-naczyniowy i układ trawienny, jest zalecana w ramach profilaktyki nowotworowej, w celu złagodzenia objawów choroby nowotworowej oraz zredukowania stresu oksydacyjnego, ale także dba o nasze kości, włosy i skórę.

Badania wykazały, że w basenie Morza Śródziemnego odnotowuje się znacznie mniej przypadków osteoporozy niż w pozostałych częściach Europy, co w pewnym stopniu spowodowane jest tradycyjną w tym rejonie dietą bogatą w owoce i warzywa oraz dużą ilość oliwek i oliwy. W ostatnim czasie udowodniono, że spożycie oliwy zapobiega osteoporozie, zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Dlatego można stwierdzić, że codzienne spożycie oliwy jest prostym sposobem na uniknięcie uszkodzeń kostnych.

Wzrost kości zależy nie tylko od ilości mleka i innych produktów mlecznych w naszej diecie. Są jeszcze inne substancje, których spożycie jest fundamentalne dla tworzenia się tkanki kostnej, takie jest witamina D, którą znajdziemy w jajach oraz w rybach, i oczywiście w oliwie z oliwek extra virgin. Ta rozpuszczalna w tłuszczach witamina wspomaga wchłanianie wapnia w jelitach. Oliwa z oliwek extra virgin zawiera także zbiór fenoli zwany oleuropeiną, która zapobiega ubytkom kości spowodowanym starzeniem się i osteoporozą.

Oliwa z oliwek korzystnie wpływa na nasze zdrowie nie tylko jako produkt spożywczy. Stosowana na skórę i włosy ma działanie wzmacniające, ujędrniające i chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Można ją stosować na wszystkie partie ciała: twarz, ręce, włosy itd. Oliwa z oliwek etra virgin i virgin jest bogata we właściwości odżywcze i antyoksydanty, a ponadto posiada właściwości ochronne i regeneracyjne, co sprawia, że jest świetnym produktem do pielęgnacji skóry.

Oliwa z oliwek była już dawniej stosowana na skórę i włosy jako balsam czy maseczka odżywcza. Dziś także coraz częściej spotykamy się z takim zastosowaniem oliwy. Jest to spowodowane rosnącym zainteresowaniem dietą śródziemnomorską jako zdrowym stylem życia do tego stopnia, że została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO.

Oliwa z oliwek ma wiele dobroczynnych właściwości dla naszego organizmu:

  • Jest bogatym źródłem kwasów tłuszczowych, które przyczyniają się do odnowienia naturalnych poziomów nawilżenia skóry.
  • Kwas oleinowy zawarty w oliwie jest także składnikiem błon komórkowych i skóry.
  • Oliwa z oliwek jest skutecznym środkiem ujędrniającym, używanym do terapeutycznych masaży ciała.
  • W zauważalny sposób wzmacnia naskórek.
  • Chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, nawilża ją i utrzymuje jednolitą strukturę skóry, zapewniając lepszą regenerację, a przez to większą jędrność.

 

Źródło: Materiały prasowe

POWRÓT