Oliwa z oliwek na wypadające włosy

Oliwa z oliwek extra virgen to produkt naturalny, który uzyskuje się z tłoczenia na zimno miąższu owoców oliwki. Nie raz odsłanialiśmy jej zbawienne właściwości, jak choćby działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Dziś piszemy o tym, że oliwa z oliwek extra virgen doskonale służy zdrowiu nawet najwrażliwszej skóry głowy i włosów.

Powszechna dolegliwość ducha i ciała

Wypadanie włosów (łac. alopecia) to zmartwienie coraz większej liczby mężczyzn i kobiet. Naukowcy alarmują, że utrata włosów nie powoduje jedynie zmian w wyglądzie zewnętrznym osoby dotkniętej tą przypadłością. Niestety negatywnie wpływa też na stan psychiczny, prowadząc do rozmaitych zaburzeń, a w najgorszych przypadkach do depresji. Lekarze zwracają uwagę na to, że przyczyn wypadanie włosów jest wiele. Mogą to być zmiany hormonalne, choroby skóry głowy, jak choćby grzybica skóry głowy, niewłaściwe leki lub nieprawidłowa pielęgnacja włosów. W takich przypadkach warto wrócić do praktyk stosowanych od tysiącleci i sięgnąć po oliwę z oliwek.

Odwieczna recepta

Do pielęgnacji włosów oliwa z oliwek była używana już w czasach starożytnych. Stosowano ją jako odżywkę nawilżającą. Nie bez przyczyny. Masowanie skóry głowy oliwą z oliwek wzmacnia ją i odżywia, dodatkowo, włosy rozczesują się potem łatwiej, są zdrowsze i nabierają blasku. Co więcej, oliwa z oliwek zapobiega powstawaniu łupieżu oraz łagodzi podrażnienia i swędzenie skóry. To nie wszystko. „Płynne złoto” to także idealny lek, który opóźnia wypadanie włosów. Czasem wręcz całkowicie zapobiega temu procesowi, ponieważ blokuje hormon odpowiedzialny za kurczenie się mieszka włosowego – hormon DHT.

Ważne, by oliwa, jaką będziemy pielęgnować włosy i skórę głowy należała do odmiany extra virgen, gdyż tylko ona posiada wszystkie zbawienne składniki, wśród nich kwasy tłuszczone jednonienasycone oraz witaminę E – istotny dla porostu włosów antyoksydant.

W następnym poście zdradzimy, jak prawidłowo odżywiać i pielęgnować włosy i skórę oliwą.

Źródło: http://www.caidadelpeloremedios.com/aceite-de-oliva-para-el-pelo

POWRÓT