Jak stosować oliwę z oliwek na włosy?

Ostatnio pisaliśmy o tym, że oliwa z oliwek extra virgin jest doskonałym środkiem pielęgnujący włosów i skóry głowy. Dzięki tej wyjątkowej oliwie włosy nabierają mocy i blasku, a co najważniejsze, w wyniku blokowania hormonu DHT, ograniczone zostaje łysienie – przyczyna wstydliwych zmian fizycznych oraz możliwych poważnych zaburzeń psychicznych. Dziś powiemy Wam, jak stosować kurację włosów i skóry głowy opartą na oliwie z oliwek. To bardzo proste.

  1.      Na wewnętrzna stronę dłoni wlej łyżkę stołową oliwy z oliwek extra virgin. Następnie rozprowadź oliwę na skórze głowy i na włosach kolistymi ruchami palców, delikatnie masując. Oliwę możesz nałożyć na włosy suche lub zmoczone. Najlepiej samemu zaobserwować różnicę i wybrać najlepszy dla siebie sposób.
  2.      Poczekaj od 5 do 20 minut. W tym czasie możesz dalej wykonywać relaksujący masaż.
  3.      Jeśli masz czas, możesz pozwolić oliwie działać dłużej, nawet do godziny, zakładając czepek do kąpieli lub owijając głowę i włosy zwilżonym ręcznikiem. W tym czasie oliwa z oliwek przenika przez skórę głowy, nawilżając ją, usuwając bakterie oraz pobudzając wzrost nowych włosów.
  4.      Na koniec umyj włosy szamponem, którego zazwyczaj używasz.

Zalecamy stosowanie tego zabiegu pielęgnującego oliwą z oliwek raz w tygodniu, choć częstotliwość wykonywania masażu zależy od upodobań i rodzaju włosów. Dobrze, aby było to nie rzadziej niż raz w miesiącu. Po regularnej kuracji włosy będą bardziej aksamitne i błyszczące, a także silniejsze i bardziej elastyczne (więcej o pozytywnym działaniu oliwy na włosy). Możesz też wprowadzać pewne urozmaicenia. Na przykład do filiżanki oliwy z oliwek dodaj żółtko jajka oraz kilka kropel soku z cytryny. W ten sposób wykorzystasz zdrowotne działanie tych trzech naturalnych produktów.

Pielęgnacja włosów nie musi być uzależniona od nieskończonego wyboru mniej lub bardziej kosztownych szamponów i sztucznych odżywek, jakich pełno obecnie na półkach wszystkich drogerii. Warto pamiętać, że środki te zawierają szkodliwe składniki chemiczne, które z czasem przyczyniają się do degradacji włosów. Masuj skórę głowy i włosy oliwą z oliwek extra virgin i daj się zaskoczyć jej pozytywnemu działaniu.

Źródło: http://www.caidadelpeloremedios.com/aceite-de-oliva-para-el-pelo

POWRÓT