Oliwa z oliwek na poprawę słuchu

Osobom cierpiącym z powodu zatkanych uszu bardzo zależy na poprawie słuchu, która pozwoli im żyć komfortowo. To nie jest jednak łatwe, ponieważ przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różnorodne. Ten naturalny środek leczy różne możliwe przyczyny i w krótkim czasie przywraca sprawność ucha.

W tym przepisie wykorzystamy zdrowotne właściwości dwóch bardzo potężnych składników: czosnku i oliwy z oliwek. Czosnek ma silne właściwości antybakteryjne, co czyni z niego idealną broń do zwalczania każdej infekcji. Z kolei oliwa z oliwek zapewnia nawilżenie, które jest niezbędne do usunięcia jakiegokolwiek istniejącego nadmiaru woskowiny.

Do kuracji będziesz potrzebować:

  •       3 ząbków czosnku,
  •       niezbędnej ilości oliwy z oliwek,
  •       pipetki,
  •       kawałka czystej waty.

Sposób przygotowania:

Obierz ząbki czosnku i umyj je. Jeśli czosnek ma jakiekolwiek zielone kiełki, usuń je. W moździerzu utrzyj dobrze ząbki czosnku, aby wydobyć z nich sok. Dodaj nieco oliwy z oliwek i ucieraj jeszcze trochę. Zbierz powstałą ciecz do pipetki.

Kuracja:

Na kurację wybierz dzień, kiedy będziesz mógł zostać w domu i się zrelaksować. Przechyl głowę i wpuść do chorego ucha dwie krople preparatu. Wytrzymaj z przechyloną głową co najmniej 5-10 minut, dopóki krople nie wnikną dobrze w ucho. Na koniec umieść w uchu kawałek waty, dzięki czemu krople nie wypłyną, a ucho będzie ocieplone. Teraz możesz przywrócić głowę do normalnej pozycji i znowu swobodnie nią poruszać.

Po 20 minutach wyjmij watę i przechyl głowę w tę stronę, po której znajduje się chore ucho, aby krople mogły wypłynąć na zewnątrz. Jeśli chcesz, możesz położyć się na tym boku i się zdrzemnąć. Pamiętaj jednak, żeby podłożyć pod głowę ręcznik. W ten sposób nie poplamisz poduszki.

Warto wiedzieć

  •       Jeśli problemem był czop woskowinowy, w krótkim czasie wydostanie się on na zewnątrz.
  •       Jeśli cierpisz na jakąś infekcję, powinieneś powtarzać kurację przez tydzień. Zawsze konsultuj się ze specjalistą.
  •       Jeśli obydwoje uszu jest chore, nie powinieneś przeprowadzać kuracji w tym samym momencie na obojgu. Przykład prawidłowej kuracji: jedno ucho rano, a drugie wieczorem, przed snem.

Źródło: http://medicinanatural.com/2-gotas-recuperar-la-audicion/

 

 

POWRÓT