Oliwa z oliwek dla urody

Z pewnością słyszałaś już o zbawiennych właściwościach oliwy dla naszego zdrowia. Jednak być może nie wiedziałaś, że oliwa to składnik, który idealnie nadaje się do pewnych zabiegów kosmetycznych. W tym artykule przedstawiamy Ci kilka kosmetycznych sztuczek z wykorzystaniem oliwy.

Utrzymaj linię dzięki oliwie

Wszyscy wiemy, że oliwa stanowi jeden ze składników słynnej diety śródziemnomorskiej. Jednak oprócz tego, że spożywanie oliwy zmniejsza ryzyko wystąpienia pewnych chorób, jest ona także idealnym sojusznikiem w utrzymaniu linii. Jeśli włączysz do swojej diety zwyczaj codziennego spożywania na czczo jednej łyżki oliwy, stracisz na wadze oraz unikniesz efektu jo-jo, ponieważ oliwa ułatwia przetwarzanie pokarmów, a przy tym uniemożliwia wchłanianie tłuszczów i szkodliwych cukrów.

Zdrowa skóra

Zapewne zauważyłaś, że depilacja oraz ekspozycja na słońce lub inne negatywnie działające czynniki sprawiają, że skóra jest sucha i pozbawiona błysku, czemu niektóre kremy nie są w stanie zaradzić. Regularne stosowanie peelingu skóry łokci i kolan to zasada, której zawsze powinnaś przestrzegać. Jednak jeśli na koniec zabiegu użyjesz nieco oliwy, nadasz tym suchym i kłopotliwym w pielęgnacji miejscom delikatny wygląd.

Gładka i piękna cera

Korzystając z dobrodziejstw dzisiejszych produktów kosmetycznych być może zastanawiasz się, jak dawniej dbały o cerę kobiety, które uznawano wówczas za ideał piękna. Otóż jest to proste. W dawnych czasach kobiety wykorzystywały dobroczynne właściwości oliwy aplikując ją na cerę jak krem, pozwalając, aby skóra twarzy ją wchłonęła. Wystarczy kropelka oliwy, a Twoja skóra będzie Ci wdzięczna. Dzięki niej sucha skóra zostanie nawilżona.

Zdrowe i błyszczące włosy

Jednym z największych problemów związanych z włosami jest ich suchość. Może ona powodować, że włosy będą się łamać, a w niektórych wypadkach nawet wypadać. Aby tego uniknąć, raz w tygodniu zaaplikuj na włosy maseczkę ze sporej ilości oliwy. Przykryj je ciepłym ręcznikiem. Maseczka nawilży je, dzięki czemu będą one zdrowe i błyszczące.

Nie zdejmuj ręcznika, dopóki on nie ostygnie, a także nie myj włosów w dniu zastosowania maseczki.

I na koniec

Oprócz wszystkich wyżej wymienionych zastosowań, możesz także wykorzystać oliwę w charakterze olejku do demakijażu, kiedy będziesz chciała zmyć makijaż na koniec dnia. Będziesz zaskoczona, jak dobrze sprawdza się oliwa w tej roli.

Zachęcamy Cię serdecznie do korzystania z tych wskazówek i mamy nadzieję, że będą one dla Ciebie przydatne.

Źródło: https://mejorconsalud.com

POWRÓT