Superefektywny domowy środek na zwiotczałą skórę

Wraz z upływem czasu, kiedy skóra zaczyna opadać oraz tracić jędrność i elastyczność, zwiotczenie skóry staje się naszym wielkim wrogiem. Ile razy żałowałaś, że nie uprawiałaś sportu, żeby z nim walczyć? To właśnie wysiłek fizyczny jest jednym z najlepszych sojuszników tych, którzy chcą walczyć ze zwiotczałą skórą. W osiągnięciu tego celu ważne jest jednak również właściwe odżywianie.

Jak twierdzą eksperci, ciągłe narażenie na działanie wolnych rodników, zmniejszenie produkcji kolagenu i elastyny, a także złe odżywianie, mogą w sposób bezpośredni szkodliwie działać na skórę, przyczyniając się do powstawania zmarszczek, plam i innych nieestetycznych zmian.

Aby osiągnąć upragniony efekt, nie musimy jednak wydawać wielkich pieniędzy na cudowne kremy czy inne produkty kosmetyczne. W tym artykule proponujemy Ci przepis na krem z naturalnych składników, który możesz sporządzić we własnej kuchni. Składa się on z gliny, czarnej herbaty, oliwy, fusów z kawy oraz ekstraktu z orzecha laskowego. Te substancje są w stanie z łatwością przeniknąć przez pory. Działają one pozytywnie na krążenie krwi, a także polepszają utlenienie skóry. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że krem ten może być stosowany przez każdego, a jego składniki są łatwo dostępne w sklepach. Dlatego też zabierz się do pracy już dziś.

Składniki:

  • szklanka gliny (150 g)
  • torebka czarnej herbaty
  • 4 łyżki oliwy (64 g)
  • 4 łyżki fusów z kawy (40 g)
  • 10 kropel ekstraktu z orzecha laskowego

Sposób przygotowania:

Podgrzej trochę wody, a kiedy zacznie się ona gotować, dodaj torebkę herbaty. Odstaw całość na dłuższą chwilę i przelej do szklanego słoika. Następnie stopniowo dodawaj glinę i mieszaj za pomocą drewnianego (nie metalowego!) przyrządu, tak aby dokładnie się ona rozpuściła. Następnie wrzuć fusy z kawy i, nie przestając mieszać, dodaj oliwę i ekstrakt z orzecha laskowego. Postaw słoik w chłodnym, oddalonym od jakichkolwiek źródeł ciepła miejscu. Od tego momentu możesz zacząć stosować krem.

Aby kuracja odniosła oczekiwany skutek, musisz aplikować krem trzy razy w tygodniu przez co najmniej trzy miesiące.

Źródło: http://siempremujer.com/belleza/remedio-casero-contra-flacidez/86743/

POWRÓT