Jak pielęgnować urodę przy pomocy oliwy

W ostatniej dekadzie zewsząd słyszymy o dobroczynnych właściwościach oliwy dla urody. Ten produkt spożywczy był jednak używany do pielęgnacji ciała już w średniowieczu. Oliwa extra virgin jest bogata w przeciwutleniacze, które zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry. Zawiera również skwalen, związek organiczny obecny w niektórych tłuszczach roślinnych, a nawet wątrobie rekina. Dzięki niemu oliwa extra virgin ma lepsze właściwości nawilżające, co jest zbawienne dla naszych włosów, skóry i paznokci. Dodatkowo jest bogata w aminokwasy, żelazo, magnez, selen, mangan, a także zawiera karoten, luteinę i witaminy A oraz K. Dlatego też, obok oleju kokosowego, tłuszcz ten powinien stać się nieodłączną częścią Twojego zestawu kosmetyków. W dalszej części artykułu przedstawimy Wam konkretne zastosowania oliwy w codziennej pielęgnacji urody.

Nawilżanie suchej skóry

Jeśli szukasz najlepszego środka nawilżającego skórę, oliwa to idealny wybór - jej skład jest najbardziej zbliżony do naturalnych substancji nawilżających wytwarzanych przez nasze ciało. Zastosuj ją na suchą skórę łokci, kolan i pięt, aby uzyskać gładką skórę. Wystarczy, że zmieszasz oliwę z wodą w proporcji 1:1 i wetrzesz otrzymany środek w skórę, pozwalając, aby ta go wchłonęła.

Kuracja paznokci i skórek paznokci

Jeśli masz suche paznokcie i skórki paznokci, codziennie wcieraj w nie nieco oliwy. Dzięki temu będą one odpowiednio nawilżone. Jeśli chcesz je wzmocnić, przed każdym zabiegiem manicure pomocz palce w niewielkiej ilości wody z oliwą. W takiej wodzie możesz także moczyć stopy – mieszanina wody z oliwą jest zbawienna również dla paznokci stóp oraz popękanych pięt.

Szorstkie i popękane pięty

Szorstkie i popękane pięty potrzebują nawilżenia, aby się zregenerować. Po wyszorowaniu pięty pumeksem nasmaruj ją oliwą – ten skuteczny naturalny środek nawilży suchą skórę. Staraj się spać w skarpetkach – to pomoże Ci uniknąć szybkiej ponownej utraty nawilżenia.

Regeneracja włosów

Jeśli chcesz pomóc swoim matowym, łamliwym i suchym włosom, oliwa będzie idealnym rozwiązaniem. Podgrzej nieco oliwy, a kiedy ona nieco ostygnie i będzie już letnia, rozprowadź ją po całych włosach, odczekaj 30 minut i umyj włosy tak, jak robisz to zazwyczaj.

Czyszczenie akcesoriów kosmetycznych

Akcesoria kosmetyczne, których używasz do codziennej pielęgnacji urody, powinny być czyszczone co najmniej raz w miesiącu, aby uniknąć problemów ze skórą. Najlepsze rezultaty osiągniesz używając oliwy, ponieważ ma ona silne właściwości antybakteryjne. Zmieszaj ze sobą mydło antybakteryjne oraz oliwę w proporcjach 2:1 i używaj uzyskanego płynu do czyszczenia swoich przyborów kosmetycznych. Dzięki temu będą one czyste i wolne od bakterii.

Oliwa może Ci również pomóc w sytuacji, gdy cierpisz na halitozę lub masz problemy z nieświeżym oddechem. Wystarczy, że codziennie na czczo będziesz spożywać łyżeczkę oliwy zmieszaną z łyżeczką soku z cytryny.

Źródło: http://www.lavidalucida.com/usa-el-aceite-de-oliva-de-esta-manera-y-potencia-tu-belleza.html

POWRÓT