Preparat z fig i oliwy, który pomoże Ci walczyć z cholesterolem i anemią

Choć figi same w sobie dostarczają wielu korzyści naszemu organizmowi, jeśli połączymy je z oliwą, wzmocnimy ich właściwości, tworząc potężny naturalny lek, który przyniesie nam ulgę w niektórych problemach zdrowotnych. Jest on bogaty w wapń, potas oraz cynk, trzy minerały kluczowe dla zdrowia układu kostnego oraz sercowo-naczyniowego. Dostarczy on także naszemu organizmowi dużej ilości witamin A, C oraz E. Ich właściwości przeciwutleniające łagodzą skutki negatywnego działania wolnych rodników na komórki.

Jako że preparat ten zawiera błonnik oraz egzogenne kwasy tłuszczowe, przyjmowany w umiarkowanych ilościach oczyszcza tętnice i wspomaga usuwanie „złego cholesterolu”, który się w nich gromadzi. Ten naturalny środek pomoże Ci również w dolegliwościach związanych z układem oddechowym, ponieważ ma działanie wykrztuśne i przeciwzapalne, które łagodzi objawy astmy oraz przeziębienia.

Regularne przyjmowanie tego leku polepsza krążenie i stymuluje produkcję krwinek czerwonych i białych, dzięki czemu zapobiegniesz wystąpieniu anemii bądź załagodzisz jej objawy.

Preparat ten ma również zbawienne właściwości dla tych, którzy chcą w zdrowy sposób stracić na wadze. Uzupełnia on dietę, zmniejsza uczucie głodu i dostarcza naszemu organizmowi energii. Oprócz tego ułatwia on trawienie oraz wypróżnianie się.

Jak przygotować ten naturalny preparat?

Ten naturalny preparat z fig i oliwy może być przyjmowany przez niemal każdego. Kolejną jego zaletą jest fakt, że możesz rozpocząć kurację w dowolnie wybranym momencie. Ponieważ jest on bogaty w kluczowe składniki odżywcze, możesz go włączyć do swojej regularnej diety. Nie musisz się przy tym obawiać, że przybierzesz na wadze bądź że wystąpi jakakolwiek niepożądana reakcja Twojego organizmu. Wprost przeciwnie, jeśli będziesz przyjmować ten środek regularnie i w umiarkowanych, zalecanych ilościach, pomoże on Ci wytrwać w dobrym zdrowiu, wzmocnić układ odpornościowy oraz zapobiegać wielu chorobom.

Przy przygotowywaniu tego naturalnego leku musisz pamiętać, że zarówno figi, jak i oliwa powinny być najwyższej jakości. W przeciwnym wypadku jego działanie będzie słabsze.

Do przygotowania preparatu będziesz potrzebować:

  • 40 fig,
  • 200 g oliwy extra virgin,
  • hermetycznego słoika.

Sposób przygotowania:

  1.          Umieść figi w słoiku i zalej je oliwą extra virgin.
  1. Upewnij się, że wszystkie owoce są w pełni zanurzone w oliwie i zamknij słoik.
  2. Przechowuj go w ciemnym miejscu przez 30-40 dni (tyle czasu potrzeba, aby w pełni wykorzystać właściwości fig).

Stosowanie:

  1. Jedz po jednej fidze na czczo oraz przed każdym dużym posiłkiem.
  2. Stosuj ten preparat codziennie, aby wytrwać w dobrym zdrowiu.

Miej na uwadze

Pamiętaj o tym, żeby podczas stosowania tej kuracji przestrzegać wyżej wymienionych zaleceń. To bardzo ważne, ponieważ figi zawierają duże ilości szczawianów.

Dodatkowo lek ten stosowany w nadmiarze może wywołać efekt przeczyszczający, co zwiększa ryzyko wystąpienia niestrawności.

Kuracja ta nie jest zalecana dla pacjentów z zespołem jelita drażliwego, ponieważ jej działanie może pogłębić objawy tej choroby.

Wypróbuj ten naturalny preparat i przekonaj się sam, że przyniesie on wielorakie korzyści dla Twojego zdrowia. Polecamy Ci go szczególnie w sytuacji, kiedy masz problemy z cholesterolem, anemią lub cierpisz na jakiekolwiek inne schorzenie układu sercowo-naczyniowego.

Źródło: https://mejorconsalud.com/preparado-higos-aceite-oliva-controlar-colesterol-la-anemia/

 

 

POWRÓT