Jak dbać o oliwę

Do smażenia najlepsza jest oliwa z oliwek extra virgen – to podstawa. O czym jeszcze warto pamiętać  zabierając się do smażenia? Jak dbać o oliwę w różnych etapach smażenia? Czym jest punkt dymienia i dlaczego woda nie służy oliwie. O tym i wielu innych sprawach przeczytasz w poście „Jak dbać o oliwę”.

Więcej

Ile razy można smażyć w oliwie z oliwek extra virgen?

Czy wiesz, że oliwy z oliwek extra virgen można użyć do smażenia nawet pięć razy? Oliwa ta zachowuje znakomitą jakość nawet w wysokich temperaturach, a smażone w niej potrawy nie tracą wartości odżywczych. Smażenie z extra virgen dostarcza podniebieniu niezapomnianych wrażeń. 

Więcej

Poznaj pięć sekretów oliwy z oliwek

„Kocham kraje, z których pochodzi oliwa”, mawiał chilijski poeta – laureat Nagrody Nobla – Pablo Neruda. To z pewnością słowa nieprzypadkowe. Na przestrzeni wieków malarze poświęcali oliwie miejsce na swoich płótnach, a pisarze uwieczniali ją w swych dziełach. Jakie sekrety skrywa w sobie ten...

Więcej

Rola diety w chorobach reumatycznych

Okazuje się, że to co jemy może nasilać lub łagodzić dolegliwości reumatyczne, mając ogromny wpływ na jakość naszego codziennego życia. Co należy jeść, a czego unikać, aby ograniczyć stan zapalny i ból, związany z chorobami reumatologicznymi?

Więcej

10 sekretów diety śródziemnomorskiej

Przedstawiamy dietę śródziemnomorską w pigułce. Dzięki niej mieszkańcy basenu Morza Śródziemnego cieszą się dobrym zdrowiem i znacznie rzadziej zapadają na choroby układu krążenia i nowotwory. Tych kilka prostych zasad tworzy mini przewodnik zdrowego odżywiania oparty na wiedzy jaką posiedli nasi południowi sąsiedzi.

Więcej

Oliwa z oliwek dla pięknej skóry i zdrowych kości.

Oliwa z oliwek stosowana na skórę i włosy ma działanie wzmacniające, ujędrniające i chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, dlatego jest używana m.in. do terapeutycznych masaży ciała. Wzmacnia też nasze kości, chroniąc przed osteoporozą.

Więcej

Życie z cukrzycą nie jest słodkie. Polejmy je oliwą.

Cukrzyca jest jednym z największych zagrożeń XXI wieku. Dzień 14 listopada jest dniem walki z tą chorobą i ma za zadanie zwiększyć świadomość społeczną i promować działania profilaktyczne. Zdrowe odżywianie jest podstawowym czynnikiem walki z cukrzycą.

Więcej

Oliwa z oliwek – mistrzostwo zdrowia

„Jesteśmy tym co jemy” - wiedzą o tym zwłaszcza sportowcy i ich kucharze. Sposób odżywiania sportowców ma fundamentalne znaczenie dla ich sprawności, dlatego dbają o zrównoważoną dietę wzbogaconą o oliwę z oliwek extra virgin. Warto brać z nich przykład!

Więcej

Co zrobić by rak piersi wycofał się rakiem? Oliwa z oliwek naszym sprzymierzeńcem.

Październik jest Miesiącem Walki z Rakiem Piersi. Można uchronić się przed tą chorobą, wprowadzając do swojej diety oliwę z oliwek extra virgin. Badania PREDIMED przeprowadzone w Hiszpanii na grupie 4282 kobiet i opublikowane w czasopiśmie Jama dowodzą, że codzienne spożywanie oliwy extra virgin zmniejsza ryzyko zachorowania na...

Więcej

OLIWA Z OLIWEK I TWOJE ZDROWIE

Poznając wszystkie zalety oliwa z oliwek coraz bardziej przekonujemy się, że fakt iż nazywana jest „płynnym złotem” jest jak najbardziej trafny. W ramach podsumowania naszych wcześniejszych artykułów, serdecznie zapraszamy do lektury.

Więcej