DLACZEGO WARTO ŁĄCZYĆ OLIWĘ Z OLIWEK Z CYTRYNĄ?

O pozytywnym wpływie oliwy z oliwek na nasze zdrowie pisaliśmy już wielokrotnie. Nigdy jednak nie zastanawialiśmy się nad działaniem płynnego złota w połączeniu z innymi substancjami, które mogą potęgować jego właściwości. Cytryna, znana głównie z dużej zawartości witaminy C i ze swojej skuteczności...

Więcej

OLIWA Z OLIWEK BOGATA W WITAMINY E I K

Nasz organizm potrzebuje ich aby prawidłowo funkcjonować, my możemy je dostarczyć wraz z pożywieniem. Interoleo zaprasza do poznania witamin, które zawarte są w oliwie z oliwek. 

Więcej

OLIWA Z OLIWEK – TWÓJ SPRZMIERZENIEC W WALCE ZE ZBĘDNYMI KILOGRAMAMI

Lato zbliża się wielkim krokami. Właśnie w tym okresie wielu z nas postanawia zadbać o wygląd swojego ciała, tak aby podczas wakacji nasza sylwetka wyglądała jak najlepiej. Według najnowszych badań, pomóc nam może oliwa z oliwek, a konkretnie zawarta w niej substancja o nazwie oleyloetanoloamina (OEA).

Więcej

OLIWA Z OLIWEK NEUTRALIZUJE SZKODLIWE DZIAŁANIE RTĘCI

Pomimo, że rtęć jest elementem naturalnie występującym w wodzie i glebie, jest niezwykle szkodliwa dla organizmu człowieka. Według najnowszych badań opublikowanych w Food and Chemical Toxicology, wynika, że hydroksytyrozol zawarty oliwie z oliwek posiada moc neutralizowania skutków oddziaływnia rtęci w organizmie człowieka.

Więcej

OLIWA Z OLIWEK I ORZECHY PRZECIW DEMENCJI

Demencja oraz obniżenie poziomu funkcji poznawczych to jedno z najczęściej występujących schorzeń wśród osób powyżej 65 roku życia. W obliczu braku skutecznych metod walki z tą chorobą specjaliści radzą stosowanie odpowiedniej profilaktyki, której głównym elementem jest dieta oparta na...

Więcej

OLEOCANTHAL – REWOLUCYJNA CZĄSTECZKA OLIWY Z OLIWEK

Z pewnością Dr. Gary Beauchamp, amerykański naukowiec z Monell Chemical Senses Center, nie przypuszczał jeszcze kilka lat temu, że jego spostrzeżenia dotyczące smaku oliwy z oliwek zrewolucjonizują dotychczasową wiedzę na temat właściwości zdrowotnych płynnego złota. Dziś dzięki zapoczątkowanym przez niego badaniom wiemy, że...

Więcej

JAK OCZYŚCIĆ ORGANIZM Z TOKSYN?

Czujesz się przemęczony i masz problemy z koncentracją? A może cierpisz bóle głowy bądź problemy z trawieniem? Jeśli tak, możliwe, że twój organizm potrzebuje oczyszczenia.

Więcej

NOWALIJKI - JEŚĆ CZY UNIKAĆ?

Wraz z nadejściem wiosny w sklepach i na targach pojawiają się sezonowe warzywa i owoce. Sięgamy po nie spragnieni smaków, których brakowało nam podczas długich zimowych miesięcy. Mało kto jest w stanie oprzeć się chrupiącej rzodkiewce czy zapachowi młodych ziemniaków. Ale czy wiemy co tak naprawdę skrywają w...

Więcej

DIETA ŚRÓDZIEMNOMORSKA POPRAWIA ZDOLNOŚĆ SEKSUALNĄ

Dla wielu mężczyzn problem natury seksualnej to często powód do wstydu, pomimo tego, że cierpi na nie aż co dziesiąty mężczyzna w naszym kraju. Dowiedz się jak go uniknąć stosując odpowiednią dietę.

Więcej

DIETA ŚRÓDZIEMNOMORSKA ŁAGODZI OBJAWY MENOPAUZY

Wielokrotnie pisaliśmy o dobroczynnym wpływie diety śródziemnomorskiej na nasz układ krążenia i serce. Dziś wiemy również, że dieta oparta na zasadach zdrowego żywienia obowiązująca w krajach basenu śródziemnego posiada także przebadany wpływ na zdrowie kobiet w wieku menopauzalnym.

Więcej