SIERRA MAGINA: SKARB ANDALUZYJSKIEJ PRZYRODY

Park Krajobrazowy Sierra Mágina znajduje się w samym centrum regionu Jaén, przez co wygląda jak zielona wyspa w morzu oliwnych upraw. Rezerwat zadziwia różnorodnością krajobrazów, to idealne miejsce pieszych wycieczek i wypraw rowerowych. 

Więcej

TORRIJAS, WIELKANOCNY PRZYSMAK HISZPANÓW

Nie od dziś wiadomo, że gastronomia jest nieodzowną częścią tradycji danego regionu. Tak jest również w Hiszpanii, gdzie celebrowanie Wielkiego Tygodnia nie może odbyć się bez typowo wielkanocnych słodkości.

Więcej

SEMANA SANTA - NIEZWYKŁY WIELKI TYDZIEŃ W HISZPANII

Semana Santa, czyli inaczej Wielki Tydzień jest największym świętem katolickim w Hiszpanii i zarazem obowiązującą od wieków tradycją oraz częścią kultury Półwyspu Iberyjskiego. Przez siedem dni, począwszy od Niedzieli Palmowej kończąc na Niedzieli Rezurekcyjnej, każde z hiszpańskich miast i miasteczek tonie w...

Więcej

ZIELONY SZLAK OLIWY W PROWINCJI JAEN

W przeszłości tak jak i obecnie prowincja Jaen była słynna ze względu na uprawę oliwek oraz produkcję oliwy. Zapraszamy w podróż Zielonym Szlakiem Oliwy, którym niegdyś transportowana była oliwa z oliwek.

Więcej

MUZEA ŚWIATA OLIWY Z OLIWEK

Przepiękne gaje oliwne, a pośród nich tętniące życiem miasteczka prowincji Jaen, wyróżniające się swoimi zwyczajami i kulturą związaną z uprawą oliwek. Zapraszamy do wizyty w muzeach poświęconych tej tematyce.

Więcej

ARCHITEKTURA WIEJSKA KRAJOBRAZÓW OLIWNYCH

Rozległe gaje oliwne, w środku których położone są przepiękne hacjendy. Tworzy to nieodłączny element krajobrazu gorącej Andaluzji. 

Więcej

WIELOWIEKOWE DRZEWA OLIWNE PROWINCJI JAEN

Gaje oliwne tworzą niezapomniany krajobraz prowincji Jaen. Rośnie w nich ponad 60 milionów różnych drzew oliwnych, niektóre z nich wyróżniają się na tle innych odznaczają się pod względem wielkości jak i wieku.

Więcej

SIERRA SUR REZERWATEM STARLIGHT

Czyste wolne od zanieczyszczeń niebo, na którym możemy podziwiać gwiazdy – oferuje nam to czyste niebo nad obszarem Sierra Sur, które zostało określone mianem Rezerwatu Starlight

Więcej

OLIWA Z OLIWEK W PROWINCJI JAEN

Prowincja Jaen to przepiękny krajobraz, który kształtują gaje oliwne. To miejsce gdzie oliwa z oliwek tworzy nieodłączny element życia. To największy światowy producent oliwy z oliwek.

Więcej

GAJE OLIWNE DZIEDZICTWEM LUDZKOŚCI?

Wpis na listę światowego dziedzictwa UNESCO to ogromne wyróżnienie. Interoleo postanowił przedstawić Wam kolejnego kandydata – przepiękny krajobraz gajów oliwnych prowincji Jaen.

Więcej