Dlaczego warto stosować oliwę w codziennej pielęgnacji urody?

Arabowie oraz mieszkańcy całego basenu Morza Śródziemnego już od zarania dziejów wiedzieli o zbawiennych właściwościach oliwy, takich jak jej pozytywny wpływ na urodę. Na przykład Fenicjanie nazywali ją „płynnym złotem” i stosowali ją do pielęgnacji skóry i włosów. Dzięki temu skóra była gładsza, a włosy lśniące. Z kolei w starożytnej Grecji sportowcy używali jej do wykonywania masaży.

Korzyści płynące z oliwy, zarówno dla zdrowia, jak i dla urody, są liczne. Pomaga ona bowiem w zapobieganiu chorobom układu sercowo-naczyniowego, w utrzymywaniu niskiego ciśnienia tętniczego, a także pomaga nam zachować młodość, ponieważ może obniżać poziom „złego cholesterolu” (LDL) i podnosić poziom „dobrego cholesterolu” (HDL).

Dodatkowo oliwę extra virgin można uznać za prawdziwy produkt kosmetyczny. Wystarczy pomyśleć o wielu kosmetykach, w których to właśnie oliwa stanowi główny składnik. W wyniku tego, że jest bogata w witaminę E, odmładza ona i uelastycznia skórę. Chroni ją również przed starzeniem się, zapobiega tworzeniu się rozstępów, plam starczych, a także kontroluje produkcję melaniny.

Oprócz tego oliwa zawiera karotenoidy. Substancje te po ich wchłonięciu ulegają przekształceniu w retinol. Jest on prawdziwym wrogiem wolnych rodników, odpowiadających za przyspieszanie procesów starzenia (tu więcej na ten temat). Ten tłuszcz roślinny zawiera również pewien węglowodór, który możemy znaleźć w wydzielinach ludzkich gruczołów łojowych. Dzięki temu oliwa może przeniknąć do najgłębiej położonych warstw skóry (osłabianej przez czynniki takie jak promienie słoneczne czy detergenty), regenerując ją. Dodatkowo oliwę można stosować z pełnym powodzeniem do wykonywania masaży. „Płynne złoto” nadaje się do tego idealnie, ponieważ nawilża ono skórę, wzmacnia ją (dzięki zawartości witaminy E) i sprawia, że jest ona delikatniejsza.

Oliwa jest bardzo użyteczna i skuteczna w pielęgnacji urody. W przypadku włosów ten tłuszcz roślinny odżywia je, dzięki czemu stają się one gładsze, mogą się zregenerować, a także zyskują ochronę przed zanieczyszczeniami, wiatrem i słońcem. Zachęcamy Cię więc gorąco, abyś korzystała z jego cudownych właściwości podczas codziennych zabiegów kosmetycznych.

Źródło: http://www.nosotras.com/belleza/aceite-de-oliva-para-la-belleza-3407

POWRÓT